Aeroboxing

STEP:  w poniedziałki i środy o godz. 20.10
AEROBOXING + ABS - w piątki o godz. 20.10
INSTRUKTOR - Kamila Kuryś - tel. 733 777 807

TRENINGI w salce lustrzanej na I piętrze

aeroboxx

aeros

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza do hali sportowej przy ul. Wolińskiej 9 w Kamieniu Pomorskim na nowe zajęcia sportowe dla dorosłych – aeroboxing, step i trening mięśni brzucha według programu ABS! 13 października br. o godz. 20.00 zapraszamy na darmowy trening próbny, który pozwoli zapoznać się z  nowymi zajęciami i sprawdzić swoje możliwości. Będzie to połączony trening obejmujący wszystkie trzy nowe dyscypliny, po jego zakończeniu będzie możliwość zapisania się na konkretne zajęcia.

Aeroboxing to połączenie aerobiku i sztuk walki. Trening polega na wykonywaniu ciosów, wykopów oraz uników w rytm muzyki. To typowo bezkontaktowe treningi, na zajęciach nikt z nikim nie walczy, a zatem nie grożą nam skaleczenia i podbite oczy. Ten sport to sposób nie tylko na szczupłą sylwetkę, ale też i na dobrą zabawę. Aeroboxing może trenować każdy, bez względu na płeć czy wiek. Pozwala on rozładować negatywne emocje, wzmacnia mięśnie, poprawia koordynację ruchową i przyspiesza spalanie kalorii, a przy okazji można nauczyć się pewnych elementów samoobrony. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że sport ten wymaga dobrej kondycji i odpowiedniej sprawności, ale to nieprawda. Aeroboxing jest polecany nawet tym kobietom, które dopiero zaczynają walkę o szczupłą sylwetkę i chcą przy okazji zwiększyć swoją sprawność fizyczną. Mogą go też uprawiać mężczyźni!

Step to natomiast forma zajęć fitness, do których wykorzystuje się specjalną około 20-centymetrową platformę zwaną stepem. Ćwiczenia w rytm muzyki polegają na dynamicznym wchodzeniu i schodzeniu ze stopnia na różne sposoby. Podczas jednych zajęć można spalić nawet 600 kcal, a ponadto wyrzeźbić i ujędrnić uda, pośladki oraz łydki! To zajęcia bardzo popularne wśród pań i głównie paniom dedykowane.

Trening ABS to program ćwiczeń, który powstał na Uniwersytecie Stanforda. Jest to zestaw ćwiczeń górnej i dolnej części mięśni prostych brzucha, mięśni skośnych brzucha, poprzecznych oraz dolnych mięśni pleców. Dokładne i staranne wykonywanie ćwiczeń daje pierwsze efekty już po dwóch tygodniach. Sekretem niesamowitych efektów programu ABS nie jest sam dobór ćwiczeń, ale ich współdziałanie. Wzajemne oddziaływanie jest znacznie większe, niż w przypadku wykonywania każdego z ćwiczeń osobno.

Nowe zajęcia sportowe poprowadzi pani Kamila Kuryś, absolwentka wychowania fizycznego ze specjalizacją z gimnastyki korekcyjnej na Wydziale Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia na Uniwersytecie Szczecińskim, dyplomowana instruktorka fitness/aerobiku oraz aqua aerobiku. Jej wieloletnią pasją jest sport,  w szczególności fitness.  Doświadczenie zdobywała prowadząc zajęcia w jednym z klubów fitness w Szczecinie. Pasjonatka takich treningów jak: step, aerobik, ABS, aeroboxing. Podczas zajęć szczególną uwagę zwraca na zdrowie, bezpieczeństwo i poprawną technikę ćwiczeń oraz oczywiście dobrą atmosferę!

KALF

Pogoń Szczecin FS

Szkoła Tańca

  • keep.jpg